Již od počátků mého tvoření se dřevem jsem na trhu hledal přírodní směsi pro povrchovou úpravu. Velmi rychle jsem zjistil, že naprostá většina na trhu dostupných prostředků pro povrchovou úpravu dřeva na bázi přírodních olejů a vosků mimo tyto obsahuje spoustu dalších syntetických přísad, jakými jsou zejména ředidla a kovová sušidla (často kobalt), nebo nebo používají jako nosné oleje ty nejvhodnější a nejkvalitnější.

Zahájil jsem tedy zhruba roční cestu studia nejrůznějších pramenů a testoval. Výsledkem tohoto bádání je univerzální 100% přírodní směs olejů, vosků a pryskyřic, kterou jsem pojmenoval Ludvie´s Oil. Tato směs umožňuje zvýraznit krásu kresby dřeva, zvyšovat chemickou a mechanickou odolnost takto ošetřeného dřevěného povrchu, avšak na povrchu nevytváří přímo viditelnou nebo hmatatelnou vrstvu jako např. lak. Protože mě baví experimentovat a rád hledám způsoby, jak zvýraznit často neuvěřitelné kresby, které dřevo umí samo vytvářet, vyvinul jsem postupně 5 variant Ludvie´s Oil. Pokud se Vám tyto produkty líbí a chcete je vyzkoušet, je možné je zakoupit v eshopu eparezy.cz.

Ludvie’s Oil – Pure je základní variantou této řady přírodních směsí určených k povrchové úpravě dřeva. Směs obsahuje absolutně to nejlepší z toho, co nám příroda nabízí a lidstvo má již tisíce let odzkoušené. Ve směsi obsažený tungový olej zajišťuje rychlé vytvrdnutí směsi v celém jejím objemu. Pomerančový olej zajišťuje lepší proniknutí směsi do hloubky a kalafuna a karnaubský vosk vytvářejí odolný film na povrchu ošetřeného dřeva. Směs zvyšuje kontrast kresby dřeva podobně jako každý olej, ale je barevně výrazně stálejší než např. hojně používaný lněný olej.

Ludvie’s Oil – Shine vychází složením ze základní varianty Pure, která je obohacená o velmi jemné horninové abrasivum. Toto umožňuje této jedinečné směsi plnit 3 funkce zároveň: samotná povrchová úprava, plnič pórů a leštidlo.

Ludvie’s Oil – Black vychází složením ze základní varianty Pure, která je obohacená o přírodní horninový pigment černé barvy. Tento se při aplikaci zachytává v pórech dřeva, čímž zvýrazňuje jejich kontrast a dodává povrchu černý nádech.

Ludvie’s Oil – Red vychází složením ze základní varianty Pure, která je obohacená o přírodní horninový pigment červené barvy. Tento se při aplikaci zachytává v pórech dřeva, čímž zvýrazňuje jejich kontrast a dodává povrchu černý nádech.

Ludvie’s Oil – Dark vychází složením ze základní varianty Pure, která je obohacená o přírodní horninový pigment tmavě hnědé barvy. Tento se při aplikaci zachytává v pórech dřeva, čímž zvýrazňuje jejich kontrast a dodává povrchu černý nádech.